Юзеф або Кароль Прушинські є вірогідними засновниками палацу (його вважають спорудою початку ХІХ ст.). Новий господар князь Оржевський у 1880-х роках розпочав грандіозну перебудову. Палац став двоповерховим, реконструювали фасади, з’явилася огорожа, прибрамний будинок та господарські приміщення.
Новочорторийський парк - пам'ятка
садово-паркового мистецтва
Разом із будівництвом палацу у 1815 році Прушинські заклали розкішний парк площею 70 гектарів. Парк із чудовим ставком і островом розкинувся на мальовничих берегах р. Случ. .Багато дерев (уже 200-літніх) і сьогодні прикрашають алеї парку; тут є липова алея, каштанова алея, схилене часом «дерево закоханих», окремі дерева модрини, сосни Веймутової та сосни чорної.
Ймовірно, парк був прикрашений архітектурними формами, але лишився лише симпатичний опуклий місточок на оточений водою круглий острівець, колишня «видова гірка».
Image #1
Image #2
Церква-усипальниця
У 1907 році княгиня Наталія Оржевська в парку біля палацу збудувала родову церкву-усипальницю в російсько-візантійському стилі за проєктом архітектора Андріана Прахова.
Паровий млин
У 1870 році поруч з парком звели паровий млин. У той час це був один із найбільших млинів. Багатоповерховий велетень молов до 500 000 пудів пшеничної муки різних сортів.