Музей історії коледжу - місток з минулого в майбутнє
Музей історії коледжу є своєрідним містком часу між минулим, сьогоденням та майбутнім.
Функціонування музею виконує освітні, дослідницькі та естетичні функції. У музею і навчального закладу є спільні завдання: виховання патріотизму, культурної творчої особистості, яка сприймає, цінить, втілює в життя принципи добра і краси.
Спочатку музей існував як кімната Трудової слави, ініціатором створення і організатором якої були викладачі суспільних дисциплін Майданчук Дмитро Юхимович та Лінійчук Раїса Анатоліївна, силами яких були зібрані всі матеріали, виготовлені альбоми, реферати, стенди. Майже увесь колектив брав участь у оформленні музею, який відвідували делегації з інших навчальних закладів, численні гості, про що свідчать записи багаточисельних гостей, зроблені в книзі відгуків. Паралельно з музеєм Трудової слави працювала кімната Бойової слави, організатором якої був викладач захисту Вітчизни Орлов Леонід Михайлович.
Музей історії Новочорторийського технолого-економічного фахового коледжу після реконструкції розпочав свою роботу у вересні 2020 року. Музей швидко поповнювався експонатами. У його створенні взяли участь усі працівники коледжу, студенти, випускники, жителі с. Нова Чортория.
Сьогодні музей є візитівкою коледжу і складовою частиною інфраструктури закладу освіти. Він наочно демонструє все те краще, що досягнуте коледжем у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для аграрної галузі України.
Музей зустрічає відвідувачів цікавою композицією з символікою коледжу та його нагородами. Експозиція, яка знайомить відвідувачів з історією коледжу більш як сторічної давності, побудована за тематико-хронологічним принципом, складається з розділів, що висвітлюють історію коледжу різних періодів:
– етап становлення (1920—1940 рр.)
– етап розвитку (1950—1970 рр.)
– етап зростання (1970-1990)
– сьогодення коледжу.