Історико-краєзнавчий музейний комплекс

Музей історії коледжу - місток з минулого в майбутнє

  Музей історії коледжу є своєрідним містком часу між минулим, сьогоденням та майбутнім.
  Функціонування музею виконує  освітні, дослідницькі та естетичні функції.  У музею і навчального закладу є спільні завдання: виховання патріотизму,  культурної творчої особистості, яка сприймає, цінить, втілює в життя принципи добра і краси.
  Спочатку музей існував як кімната Трудової слави, ініціатором створення і організатором якої  були викладачі суспільних дисциплін Майданчук Дмитро Юхимович та Лінійчук Раїса Анатоліївна, силами яких були зібрані всі матеріали, виготовлені альбоми, реферати, стенди. Майже увесь колектив брав участь у оформленні музею, який відвідували делегації з інших навчальних закладів, численні гості, про що свідчать записи багаточисельних гостей, зроблені в книзі відгуків.   Паралельно з музеєм Трудової слави працювала кімната Бойової слави, організатором якої був викладач захисту Вітчизни Орлов Леонід Михайлович.
  Музей історії Новочорторийського технолого-економічного фахового коледжу після реконструкції розпочав свою роботу у вересні 2020 року. Музей швидко поповнювався експонатами. У його створенні взяли участь усі працівники коледжу, студенти, випускники, жителі с. Нова Чортория.
  Сьогодні музей є візитівкою коледжу і складовою частиною інфраструктури закладу освіти. Він наочно демонструє все те краще, що досягнуте коледжем у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для аграрної галузі  України. 
Музей зустрічає відвідувачів цікавою композицією з символікою коледжу та його нагородами. Експозиція, яка знайомить відвідувачів з історією коледжу більш як сторічної давності, побудована за тематико-хронологічним принципом, складається з розділів, що висвітлюють історію коледжу різних періодів:
  • – етап становлення (1920—1940 рр.)
  • – етап розвитку (1950—1970 рр.)
  • – етап зростання (1970-1990)
  • – сьогодення коледжу.
 Кожен розділ має свою історію, яка створює відчуття дотику до минулої епохи. Експозиції музею містять фотокопії основних документів, що підтверджують дату відкриття та регламентують статус навчального закладу, його історичне минуле й динамічне сьогодення,  демонструють світлини директорів і викладачів коледжу різних років, колективів художньої самодіяльності, трудових загонів, спортивних команд та відомих випускників, а також спогади, книги, рукописи. Раритетними документами, що знаходяться в музеї, є студентські квитки 30-х років, студентські конспекти, грамоти, залікові книжки випускників 50 – 60-х років; світлини перших випусків, наочності, технічні засоби навчання студентів тощо. 
    У цих експонатах – історія коледжу, його святкові та буденні миті, вони «оживляють» історію, допомагають осягнути минуле і сучасність.
   Розроблено тематичні експозиції:  «Слава героям України!», присвячена випускникам коледжу, які віддали своє життя за Україну та «Разом до перемоги!», яка знайомить з волонтерською діяльністю коледжу.
   Особливу увагу відвідувачів привертають експозиції про історію та мистецькі пам’ятки Нової Чорториї.
   Щорічно музей організовує тимчасові виставки, пов’язані з різними подіями історії коледжу та виставки приватних колекцій викладачів, працівників та студентів коледжу. Спрямовані на популяризацію історії  коледжу також спеціальні акції, проєкти, конкурси, виховні заходи,  які ґрунтуються на активній співпраці музейників, студентів, викладачів та відвідувачів.
   Матеріали музею широко використовуються для удосконалення краєзнавчо-пошукової роботи, зміцнення зв’язків із випускниками коледжу, підвищення наукових знань та культурного рівня студентів; виховання почуття гордості та прищеплення любові до свого навчального закладу.

Шануємо традиції, творимо сьогодення, крокуємо в майбутнє!

Експозиції та експонати музею