Села…вони як люди. У них своє народження, історія, cвої традиції, звичаї, пам’ятники, легенди, пісні, у кого тернистий , у кого життєрадісний шлях у житті. Від легенд і до місцевих переказів про невеличкі міста та селища – увесь цей легендарний конгломерат переслідує одну, але дуже важливу мету: створити у людини поняття про Батьківщину – „велику” й „маленьку”. Тому для виховання патріотичних почуттів у молоді немає кращої ради, ніж знайомство з легендами про рідний край, про місто, в якому дитя народилось, та про інші селища України.
Все минає, а музика вічна...
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. – Ліна Костенко
Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Поезія – це своєрідна музика, кожна нота якої – частина нашого життя. Викладачі та студенти коледжу також небайдужі до поетичного слова. Вони є учасниками багатьох заходів, вміло декламують вірші відомих творців і самі віршують, мають власний погляд на світ поезії. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина Української історії. А слово – це наша могутня зброя!
Запрошуємо всіх бажаючих у творчий політ поетичного слова і пам’ятаймо, що поезія – це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження цього прекрасного в житті. Тож, любімо поезію, відчуваймо її гармонію, дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!
Кожен край, кожен населений пункт має свою неповторну історію. На території кожного краю розгорталося чимало історичних подій, які є невід’ємною частиною історії українського народу.
Історію Нової Чорториї досліджували не лише за книжками, а шукали старожилів, записували їхні розповіді про конкретні події в історії села, про звичаї та обряди, про умови життя і побут. Це і є жива пам’ять про минуле нашої країни