Історико-краєзнавчий музейний комплекс

 
 

Реалізуємо творчі ідеї через проєкти

Музейний експонат

    Музей історії коледжу запрошує поповнювати фонди музею документами, світлинами, речами, альбомами, приладами, конспектами, книгами, спогадами, архівними документами, які мають безпосереднє відношення до навчального закладу.
           Збережемо історію разом!

30 подій в історії Новочорторийського технолого-економічного фахового коледжу
1991 – 2021 роки 

    24 серпня 2021 року тридцятий рік поспіль Україна відзначала День Незалежності. 
Протягом 1991-2021 років Новочорторийський технолого-економічний фаховий коледж, як навчальний заклад, працював над підготовкою фахівців аграрної галузі та утверджувався разом із молодою Україною, про що свідчать зібрані матеріали в проєкті «30 подій в історії Новочорторийського технолого-економічного фахового коледжу. 1991 рік–2021 рік.», присвяченому Дню Незалежності 2021 року. Проєкт буде продовжуватись…

Нова Чортория в роки голодомору
1932-1934

… історія нас горем вчить,
      Щоб не забулось незабутнє.
          Бо там, де пам’ять не мовчить,
               Там щастям повниться майбутнє.

Легенди мого села

    Села…вони як люди. У них своє народження, історія, cвої традиції, звичаї, пам’ятники, легенди, пісні, у кого тернистий , у кого життєрадісний шлях у житті.  Від легенд і до місцевих переказів про невеличкі міста та селища – увесь цей легендарний конгломерат переслідує одну, але дуже важливу мету: створити у людини поняття про Батьківщину – „велику” й „маленьку”. Тому для виховання патріотичних почуттів у молоді немає кращої ради, ніж знайомство з легендами про рідний край, про місто, в якому дитя народилось, та про інші селища України.

Все минає, а музика вічна...

    Духовий оркестр… Його історія давня і дуже цікава.  Дзвінкий багатоголосий хор його інструментів справляє надзвичайний ефект. Сила дії духової музики на слухача перевірена самим життям. Вона звучить піднесено, підіймає настрій, надає бадьорості. Дуже багато хороших, теплих слів можна говорити про цей прекрасний унікальний колектив, в складі якого були і є студенти коледжу. Виступи оркестру з великим успіхом сприймаються любителями духової музики, жителями і гостями Нової Чорториї та за її межами.
 

Поетичний вернісаж

          «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. –  Ліна Костенко
      Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Поезія – це  своєрідна музика, кожна нота якої – частина нашого життя.  Викладачі та студенти коледжу також небайдужі до поетичного слова. Вони є учасниками багатьох заходів, вміло декламують вірші відомих творців і самі віршують, мають власний погляд на світ поезії. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина Української історії. А слово – це наша могутня зброя!
     Запрошуємо всіх бажаючих у творчий політ поетичного слова і пам’ятаймо, що поезія – це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження цього прекрасного в житті. Тож, любімо поезію, відчуваймо її гармонію, дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!

І є історія в нас давня…

  Кожен край, кожен населений пункт має свою неповторну історію. На території кожного краю розгорталося чимало історичних подій, які є невід’ємною частиною історії українського народу.
  Історію Нової Чорториї  досліджували не лише за книжками, а шукали старожилів, записували їхні розповіді про конкретні події в історії села, про звичаї та обряди, про умови життя і побут. Це і є жива пам’ять про минуле нашої країни